274836. SERVERINGSFADE OG SKÅLE, "Cook", Lovisa Wattman, Höganäs Keramik. Anden halvdel af det 20. århundrede.
Serveringsfad, oval, længde 47 cm.
Serveringsskåle, diameter 26,5 - 31,5 cm.
Mindre Brugsslitage, ovalt serveringsfad med mindre glasurblærer i kanten.