274784. RING, 18K rosaguld og monogram i sølv med turkis og rosenslebne diamanter, i alt ca. 10,5 ct. Vægt 6,4 g. 1800-tallet.
Størrelse 18. Ottekantet ringskive med initialt "H" i sølv med rosenslebne diamanter i gevindfatning.
Brugsslitage, nogle steder ru. 3 diamanter mangler.