274742. BULLET RIFLE, finsk, Repeater, fremstillet hos Sako, model Hunter, kaliber 7mm Remington Magnum, produktionsnr. 533274, se nr. SE0486652.
Tønde længde 61 cm. Justerbart sigte, træstempel med pistolgreb og gummibagdæksel.
Mærker på blå ring og på stemplet, masken skåret delvist afslebet, mindre Brugsslitage i øvrigt GOD STAND.