274738. SKÅL og et par LYS, "Kent", Elis Bergh, Kosta, sign.
Skålhøjde 14,3 cm, diameter 20,5 cm.
Lysestager højde 18,7 cm, diameter 9,7 cm.
Skål: Ubetydeligt Kantstødt og mærke, sandsynligvis fremstillingsrelateret.
Lysestage: Ubetydeligt Kantstødt.
Ellers Brugsslitage.