SKAB, art nouveau, ca. 1900.

2746586. SKAB, art nouveau, ca. 1900.

Egetræ. Udskårne ornamenter og beslag i kobber. Længde ca 63 (79), dybde ca 41 (49), højde ca 155 (158).

Senere skive på kammen. Renoveret og suppleret. Skader, slitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 212