SABEL Artillery M1889, besætning.

2745026. SABEL Artillery M1889, besætning.

Artilleriserbar m/ 1889, mærket med GE Svalling Rosenfors.
Smithmarked med OG og GF.
Karret er stemplet med OG og MG og på dipperen GE Svalling Rosenfors.
Ikke-tilknyttet officersportræt.

L= 88cm Blad=79,5.

Brugs- og aldersslitage, rustangreb på karret.

Få foretaget en gratis vurdering!

Smithmarked med OG og GF.

L= 88cm Blad=79,5.

Antal besøg: 683