CHINA. "JADE, KLIPPET HÅRNÅL I FORM AF BAMBU & FUGLE".
274207. CHINA. "JADE, KLIPPET HÅRNÅL I FORM AF BAMBU & FUGLE".
Hårnål, udskåret i jade, sandsynligvis fra det 20. århundrede. Tip i form af bambustræ og hoved i form af en fugl, ørn eller føniks. Måler 22,5 x 2 cm.