CHINA. "JADE, HÅNDFLASER". Munk under træer foran sit hus.

274178. CHINA. "JADE, HÅNDFLASER". Munk under træer foran sit hus.

Udskåret hånd charme, der forestiller en glad gammel kinesisk mand foran sit hus ved foden af et bjerg. Datering til det 20. århundrede, 10,5 x 6,5 cm.

God stand.

Få foretaget en gratis vurdering!

God stand.

HannoVerum
Antal besøg: 822