ALBERT ENGSTRÖM. "Selvportræt".

2741464. ALBERT ENGSTRÖM. "Selvportræt".

Farveblyant og akvarel, 57 x 71 cm.
Signeret og dateret med dedikation: Albert Engström til sin ven Helmer Åkerman 1918.

LITTERATUR Årbog 2019 PÅ UDSTILLING Nationalmuseet 1944 Kalmar 1919 Grisslehamn 2020 NK villa Nyköping, 2020.

Ikke undersøgt uden for rammen.
For yderligere information, kontakt venligst amelie.axson.johnson@auktionsverket.se.

Kunstner/designer

Albert Engström (1869–1940)

Tema

Albert Engström - a collection

Få foretaget en gratis vurdering!

Kunstner/designer

Albert Engström (1869–1940)

Tema

Antal besøg: 3.850