274120. GLAS SERVICE, 27 dele, fuld krystal, model "Falken / Fjäll", Skrue. Første halvdel af det 20. århundrede.
Slibede facetter.
5 rødvinsglas, højde 12,5 cm.
5 hvidvinsglas, højde 11,5 cm.
5 sherryglas, højde 8,4 cm.
6 likørglas, højde 7,2 cm.
6 snapseglas, højde, 10,5 cm.
Brugsslitage, enkelte mindre kanthak.