"RUYI HJERTEFORMET SCEPTER". Indlæg af jade, 20. århundrede.

274086. "RUYI HJERTEFORMET SCEPTER". Indlæg af jade, 20. århundrede.

Ruyi med et hoved i form af et hjerte, her en jade udskæring indeni. Dette viser en munk, der rider på en elefant. Håndtaget er lavet af sortlakeret træ, dateret til det 20. århundrede. Længde 35,5 cm, bredde 8,5 cm.

God stand, minimalt slidt.

Få foretaget en gratis vurdering!

God stand, minimalt slidt.

HannoVerum
Antal besøg: 753