SOFA OG LÆNESTOL, Rokoko stil, 1950'erne / 60'erne.

273763. SOFA OG LÆNESTOL, Rokoko stil, 1950'erne / 60'erne.

Buet form. Bejdset ramme. Udskåret dekor Fløjlspolstret polstret sæde, stel og ryg Sofa, ryghøjde 103 cm i kam, længde 120 cm Lænestol, ryghøjde 99 cm cm Sædehøjde 42 cm.

Brugsslitage Flere pletter på lænestol Ridser.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 6.090