2737000. BOGREASE, træ, 1800/2000 årh.
Mundblæst glas.
Todelt.
Højde ca 240 cm.
Højde på underskab ca 81 cm.
Bredde ca 142 cm.
Dybde underskab ca 38 cm.
Slitage og skader. Ridser, mærker, snavs, revner. Runde savede huller i ryg og side. Øverste døre kan ikke låses.
Nøgle/nøgler findes