Lysekrone, messing med prismer, 20. århundrede.

27335. Lysekrone, messing med prismer, 20. århundrede.

Delvis glasbeklædt stel i messing med dekoration af blade, 16 svungne lysarme, ophængt med blad- og dråbeformede prismer og kugler, dekoration af glasurner med buketter. Elektrificeret. Højde 115 cm, diameter 90 cm.

Men glasurerne mangler.

Få foretaget en gratis vurdering!

Men glasurerne mangler.

Antal besøg: 1.844