272638. SPISEGRUPPEN, 8 dele, poleret birk, Windsor model Gemla, 20. århundrede.
Bordlængde inkl. indsats 160, bredde 110, højde 72 cm Stoleryg højde 90, sædehøjde 45 cm Indsatsens bredde 50 cm.
Brugsslitage, ridser og blå mærker og en stol lidt vakkelvorn.