GF, T3 = 1825, vægtpar 225 gram, højde 4,5, diam 5,5 cm. NTB, L3 = 1817, vægtpar 70 gram, højde 3, diam 3,7 cm. Herkomst: større sølvsamling.
Slitage, mærker, ridser.