LYS, tin, et par og SLEV, tin, 1800-tallet.

271830. LYS, tin, et par og SLEV, tin, 1800-tallet.

Lysestager, kvadratfod, højde 12 cm.
Slev, sortgjort træskaft, længde 42 cm.

Herkomst: større bliksamling.

Slitage, ridser, buler.

Få foretaget en gratis vurdering!

Herkomst: større bliksamling.

Slitage, ridser, buler.

Leiflers Auktionshus
Antal besøg: 725