271539. CAMÉ / BROCHE, 14 karat guld og muslingeskaller, 1800-/1900-tallet. Signeret "Kowalsky". Samlet vægt 19 gram.
Kraftig ramme med indgraveret båndfletning. Detaljeret indretning med kvinde og engel. Signeret på bagsiden.
5,5 x 4,7 cm, højde ca. 7 mm.
Brugsslitage.