EN VICTORIANSK SØLVKANDE OG EN EDWARDIAN TESIDE.

2708698. EN VICTORIANSK SØLVKANDE OG EN EDWARDIAN TESIDE.

Den første en victoriansk sølvkande i squat balusterform, med spurvenæb-tud.
5,5 cm høj x 9,5 cm lang, stemplet George Gillett London 1883.

Den edwardianske te-si i sølv mærket Atkin Brothers, Sheffield 1910, 16 cm lang.
Totalvægt 127g.
(2).

Kande med et par loddede reparationer til bund.
Te-si-håndtag og kant bøjet lidt ude af form.
Mindre stød, mærker og ridser på begge.

Få foretaget en gratis vurdering!

Totalvægt 127g.
(2).

Lawrences Wessex
Antal besøg: 197