270814. Sæt AF PORCELÆN, 4 dele, 18-1900 tallet.
Et par lysestager, Gustavsberg, første fjerdedel af det 20. århundrede, højde 8,5 cm.
1 essayskål, Rörstrand, sidste fjerdedel af 1800-tallet, højde 17,5 cm.
1 figur, kikseporcelæn, højde 13,5 cm, formentlig Tyskland, formentlig den sidste fjerdedel af 1800-tallet.
Brugsslitage, reparation på drengens hoved (opsatsskål).