270507. MAD OG KAFFESERVICE, 84 dele, København Porcelænsmaleri, 20. århundrede.
12 middagstallerkener, 12 dybe tallerkener, 12 forretstallerkener, 11 små tallerkner, 4 serveringsfade, 4 serveringsskåle, 1 sauceklemme og 1 kande.
12 kaffekopper med 12 underkopper, 1 kaffekande, 1 mælkekande og 1 sukkerskål.
Brugsslitage, lejlighedsvise Kantstødt og revner forekommer.