BORDPENDUL med lys, PH Mourey - Frankrig, 18/1900-tallet.

270315. BORDPENDUL med lys, PH Mourey - Frankrig, 18/1900-tallet.

Phillipe Mourey (PH Mourey) (1840-1910).
Forgyldte metal- og porcelænsdele.
Urhøjde 38 cm.
Højden på lysestagerne er 17 cm.

Der mangler en pointer.
Nogle buler på lysestagerne.
En nøgle.

Nøgle/nøgler findes

Få foretaget en gratis vurdering!

Urhøjde 38 cm.

Der mangler en pointer.
Nogle buler på lysestagerne.
En nøgle.

Nøgle/nøgler findes

Leiflers Auktionshus
Antal besøg: 1.675