GUNNAR CYRÉN. Krystalskål, Orrefors, graveret.

269966. GUNNAR CYRÉN. Krystalskål, Orrefors, graveret.

Graveret med "For nidkærhed og ærlighed i rigets tjeneste". Signeret Gunnar Cyrén, Orrefors. Diam 24 cm, højde 14 cm. Originalt træ bomuld.

Uvæsentligt slid, mindre ridser på indersiden mod bunden på 8 mm.

Kunstner/designer

Gunnar Cyrén (1931–2013)

Få foretaget en gratis vurdering!

Kunstner/designer

Gunnar Cyrén (1931–2013)

Leiflers Auktionshus
Antal besøg: 7.753