269756. VASKERISÆT, keramik, 5 dele, Rörstrand, begyndelsen af det 20. århundrede.
Håndvask, kande, gryde, skål/vase, sæbeskål med låg. Kandehøjde 29 cm, håndvask diam 38,5 cm. Hvidglaseret med gulddekoration.
Slitage, afslebet dekoration, mindre revner, snavs.