269321. CHIFFONJÉ, Karl Johan, midten af 1800-tallet.
Skriveklap med skuffebeslag og skabslåger. Sorterede detaljer, nøgleplader i perlemor. Højde 130, længde 104, bredde 42 cm.
Slitage, et indvendigt mellemrum løst, tilstedeværelse af mindre tørre revner og ridser.