DEL AF PORCELÆN, 10 dele, inklusive "Pompadour" Rosenthal og Friederike KPM.

269118. DEL AF PORCELÆN, 10 dele, inklusive "Pompadour" Rosenthal og Friederike KPM.

4 små askebægre med forgyldt indretning. Stemplet Friederike KPM, AD 1831, Fremstillet i Polen. Diameter 8,5 cm.
2 holdere til tandstikkere med forgyldt dekoration. Stemplet Friederike KPM, AD 1831, Fremstillet i Polen. Højde 6 cm.
2 lysestager med blomstermønstre mærket Friederike KPM og Royal Ivory KPM, Made in Poland. Højde 7 cm.
1 skål med rosenmønster og forgyldt indretning. Stemplet Bavaria Schumann Arzberg. Diameter 12,5 cm.
1 tønde "Pompadour" af Rosenthal. Diameter 33 cm.

Brugsslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Brugsslitage.

Antal besøg: 2.949