BROCHER, 6 dele, sølv, 1900-tallet.

2689026. BROCHER, 6 dele, sølv, 1900-tallet.

6 brocher i sølv med materialer som emalje, perlemor og sten.
2 dele ikke stemplet. Syretestet for sølv.
Mål fra. ca 32-80mm Bruttovægt: ca 66g.

Brugsslitage, ridser, noget løst i brochestiften er til stede.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 605