CIGARETETui og snusdåse, 3 dele, sølv.

2687574. CIGARETETui og snusdåse, 3 dele, sølv.

Snusdåse med dekoration, svenske importstempler og forgyldt inderside.
Mål: ca 9,5x5,5x2cm Cigaretæske, datoindgravering på indersiden af låget.
Mål: ca 8,5x7,5x1cm Cigaretetui, formentlig ungarsk, gravering på indersiden af låget.
Mål: ca 8x5,3x1cm.

Vægt: cirka 314g.

Brugsslitage, buler.

Få foretaget en gratis vurdering!

Mål: ca 8x5,3x1cm.

Vægt: cirka 314g.

Brugsslitage, buler.

Antal besøg: 375