2684941. Peter Krüger, collage, uden titel.
Peter Krüger (født 1948), collage, uden titel, 2001, collage på papir. Repræsentation af en dollarseddel med et rektangel malet i rødt, signeret med blyant nederst til venstre og dateret nederst til højre, 30x20,5 cm.