26800. FOOD SERVICE DELE, 43 dele, flintvarer, "Sjärnsund", Gefle. Midten af det 20. århundrede.
9 middagstallerkener, 12 forretstallerkener, 11 små tallerkner, 7 serveringsskåle, 3 serveringsfade, kande, sauceskål.
Mindre krakelering, lejlighedsvis Kantstødt.