HONORE DAUMIER. EFTER. "Aprs l'audience". Litografi.

2677352. HONORE DAUMIER. EFTER. "Aprs l'audience". Litografi.

Honore Daumier (1808 - 1879) var en fransk maler, billedhugger, grafiker og karikaturtegner. Fra serien "Le gens de justice".
Titel med blyant nederst til venstre og signeret nederst til højre. Indrammet under glas. mål ca. Ramme 46,5 x 31,5 cm.

God stand.

Få foretaget en gratis vurdering!

God stand.

HannoVerum
Antal besøg: 490