2677166. EDWARD HALD. VASE, GRAAL, ORREFORS, 1938, EN FISKE GRAAL AF USÆDLIG FARVE OG FORM.
Håndsigneret, dateret 38, nummereret 212, højde ca 29 cm.
Ifølge Orrefors liste over Graalglas blev dette eksemplar solgt til Nordisk Kristall i Stockholm i 1943 for 75 SEK.