EINAR VON STROKIRCH. Efter. 3 stk, litografiske tryk, Svea Lifgarde, signeret med tryk, første halvdel af 1900-tallet.
267202. EINAR VON STROKIRCH. Efter. 3 stk, litografiske tryk, Svea Lifgarde, signeret med tryk, første halvdel af 1900-tallet.
Billedareal 30x20 cm.
Svea Lifgarde 1833 (1837-1845 Spil, mandskab og officerer i stor parade.
Svae Lifgarde 1878-1887 Officerer i daglig uniform, soldat i stor parade, soldater i øvelsesdragt.
Svea Lifgarde 1792-1802 Gardist.
Billedareal 30x20 cm.