VIKSKÄRM, Kina, 20. århundrede.

266885. VIKSKÄRM, Kina, 20. århundrede.

Sortlakeret på den ene side med sivdekoration, hvidlakeret på den anden side med træer og figurmotiver i relief af kunstmasse?
Højde 183, længde ca. 184 cm.

Mindre slitage og mindre farvetab, mindre skade på den ene fugls hale.

Få foretaget en gratis vurdering!

Højde 183, længde ca. 184 cm.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besøg: 2.864