266885. VIKSKÄRM, Kina, 20. århundrede.
Sortlakeret på den ene side med sivdekoration, hvidlakeret på den anden side med træer og figurmotiver i relief af kunstmasse?
Højde 183, længde ca. 184 cm.
Mindre slitage og mindre farvetab, mindre skade på den ene fugls hale.
Højde 183, længde ca. 184 cm.