ET LOMMEUR MED SØLVKASSET PÅ KÆDEN.

2666827. ET LOMMEUR MED SØLVKASSET PÅ KÆDEN.

åben lommeur med 40 mm hvid emalje urskive og sekunders datterselskab, nøglefrit schweizisk urværk i sølv urkasse importmærker for London 1917, på en stemplet sølvurkæde med T-stang og lås, samlet vejbar 30,1g.

slidt stand, glas mangler, urskive med revner og fejl, anløbet, urkasse slidt.

Få foretaget en gratis vurdering!

The Auction Hub
Antal besøg: 248