VASER i glas, 2 stk, Lars Hellsten for Royal Krona og Lars Kjellander.
266642. VASER i glas, 2 stk, Lars Hellsten for Royal Krona og Lars Kjellander.
Vase i glas. Lars Hellsten. Mærket Royal Krona Sweden. Mærket Royal Krona Sweden. signeret 44385-5 Hellsten.
Højde 17 cm. Længde ca 16 cm.
Vase med graveret dekoration af kornblomster og byg. Lars Kjellander. Signeret Kjellander 417 359. Højde 20 cm. Længde 13,5 cm.
Stort antal ridser.
Lars Hellsten vase med Kantstødt.
Højde 17 cm. Længde ca 16 cm.
Stort antal ridser.