266569. CUP i sølv, forgyldt indvendigt, AW Andersson, Helsingborg, 1920.
Sølvbæger med revnet buet dekor og forgyldt inderside.
Mærket AWA, H, kattefod, S, S7.
Vægt 64 gram.
Højde 8 cm.
Diameter 5,5 cm.
Gravering: Fabrikant Folke Landells Hpr. 1903-1943.
Mindre ridser.