TRE HEPPLEWHITE STOLE, England 18./19 århundrede.

266292. TRE HEPPLEWHITE STOLE, England 18./19 århundrede.

Valnød. Trapezramme, gennembrudt ryglæn med udskåret dekoration. Bredde 51cm x Højde 93cm x Dybde 50cm.

Original stand, polstring beskadiget, en mangler.

Få foretaget en gratis vurdering!

Auktionshaus Demessieur
Antal besøg: 804