266099. FRUGTSERVICE, 5 dele, keramik, Vicke Lindstand, Upsala-Ekeby. Første halvdel af det 20. århundrede.
Håndmalet indretning i form af en krokus.
1 serveringsfad 17,5 cm.
4 frugtfade, diameter 18 cm.
Brugsslitage, glasurknopper, fabrikationsfejl. 1 frugtfad med glasurdråbe i kanten.