26600. KERAMIK, GLAS og MESSING OBJEKTER, bl.a. Orrefors, Uppsala Ekeby, Rörstrand, 1900-tallet.
Tekande, Lillemor Mannerheim.
Skål, Vicke Lindstrand, signeret Kosta LH 1795.
Skåle, 3 stk, "Fuga", Orrefors.
Hänkelvas, Rörstrand.
Bogstøtter, uædle metal.
Brugsslitage.