265910. SPRØJTER, SKÅLE og VAS, 6 stykker porcelæn, "Sockerpullan", Anita Nylund, Jie, "Pastella", "Gefyr" og "Presenta", Stig Lindberg, Gustavsberg.
1 spreder, "Sockerpullan", højde 14,4 cm.
3 skåle, "Pastella", diameter 15,5 cm.
1 skål, "Gefyr", længde 17,3 cm.
1 vase, "Presenta", højde 12,5 cm.
Brugsslitage. Skål, "Gefyr" med mindre glasurtab og vase, "Presenta" med krakelering.