YDERGRYDER og SUPPTERRINE TIL FODS, 3 stk, 1800-1900-tallet.

265553. YDERGRYDER og SUPPTERRINE TIL FODS, 3 stk, 1800-1900-tallet.

Yderpotte, Majolika, Rörstrand, højde 22,5 cm, sidste fjerdedel af 1800-tallet.
Svampeterrine til fods, højde 16 cm, sidste fjerdedel af 1800-tallet.
Yderpotte, tre kroner, højde 20 cm.

Brugsslitage, yderpotte, Rörstrand, med krakeleringer, glasurfrigørelse og fremstillingsrevner på bunden.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.046