HEINRICH BERGER. maleri, landskab.

2654384. HEINRICH BERGER. maleri, landskab.

Heinrich Berger (f. 1898), maleri, landskab, olie på lærred. Repræsentation af et sensommerlandskab med en landlig ejendom og en gruppe mennesker i forgrunden, signeret nederst til venstre, 79x95 (58x79cm).

Isoleret højre halvdel af billedet med minimal rævning og ridser.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 806