2652209. STIG LINDBERG. Vase/lysestage, fajance, "Snurran", Gustavsberg.
Fem stykker. Model 26 5. Mærket med atelierhånden Malers signatur Karin Gustavsson. Højde 12, længde 32 cm.
Mindre Overfladeslitage og ridser. Mindre indvendig belægning. Ubetydelige stearinlysrester.
Stig Lindberg (1916–1982)