JEF LOUIS VAN LEEMPUTTEN. LANDSKAB MED HANE, HØNNER OG ÆNDER. Olie på træ. 27,5 x 36,5 cm. Signeret og dateret nederst til højre: JLvan Leemputten 1893. Ramme.
265215. JEF LOUIS VAN LEEMPUTTEN. LANDSKAB MED HANE, HØNNER OG ÆNDER. Olie på træ. 27,5 x 36,5 cm. Signeret og dateret nederst til højre: JLvan Leemputten 1893. Ramme.
Jef Louis van Leemputten (1865 - 1948).
Belgisk landskabs- og dyremaler.