"2 SIGNED NETSUKE KATABORI KARAKURI". Håndskåret, Japan 1800-tallet.

265155. "2 SIGNED NETSUKE KATABORI KARAKURI". Håndskåret, Japan 1800-tallet.

To elfenbensfarvede netsuke, muligvis også hvalros stødtand, en med bevægende øjne (karakuri). Begge signeret i bunden og med naturlig patina. Dimensioner: ca. 3,5x3,5x2,5cm og 5,5x4x3cm.

God stand.

Få foretaget en gratis vurdering!

God stand.

HannoVerum
Antal besøg: 1.684