"Udbruddet fra Ven". Motiv med Tycho Brahe. Signeret, nummereret 33/100 og dateret 1999. Arkmål: ca 49 x 39 cm. Rammemål: ca 80 x 70 cm.
"Tychos rejse". Abstrakt motiv med Tycho Brahe. Signeret, nummereret 17/100 og dateret 2006. Arkmål: ca 70 x 23,5 cm. Rammemål: ca 101,5 x 54 cm.
Rammeglas med lille ridse.