'Justerbart bord E1027' designet af Eileen Gray, fremstillet af Classicon. Udkast: 1927. Stel af forkromet metal, top af krystalglas. 1994 model. Glasplade mærket med producentens etiket og stemplet på rammen.
ca. H 64-94cm x 51cm.
Tegn på alder og brug. Små ridser og spor af rustfilm. Revne i glasset under producentens selvklæbende etiket.
ca. H 64-94cm x 51cm.