EILEEN GRAY. Classicon. 'Justerbart bord E1027'.

2648010. EILEEN GRAY. Classicon. 'Justerbart bord E1027'.

'Justerbart bord E1027' designet af Eileen Gray, fremstillet af Classicon. Udkast: 1927. Stel af forkromet metal, top af krystalglas. 1994 model. Glasplade mærket med producentens etiket og stemplet på rammen.

ca. H 64-94cm x 51cm.

Tegn på alder og brug. Små ridser og spor af rustfilm. Revne i glasset under producentens selvklæbende etiket.

Tema

Modern Design

Få foretaget en gratis vurdering!

ca. H 64-94cm x 51cm.

Tema

Modern Design

Antal besøg: 1.236