2 gamle grafik, 19. århundrede.

2643597. 2 gamle grafik, 19. århundrede.

1x „149. Spansk: 1. Lejer, 2. Landmand, 3. Oliehandler“, original litografi fra Hellfarths Nye Billedgalleri for Ungdom (1829), synlig størrelse ca. 15 x 17,5 cm, indrammet med passepartout under glas, samlede mål ca. 28,2 x 31 cm
1x „S.Barbara V.M.„, synlig størrelse ca. 24 x 17,5 cm, indrammet med passepartout under glas, samlede mål ca. 36 x 28,5 cm.

let farvet.

Få foretaget en gratis vurdering!

let farvet.

Adresse

Friedrich-Ebert-Straße 2
61118 Bad Vilbel
Tyskland

Placering
Auctionet HL
Antal besøg: 217