"OLIEMALING STILL LIFE FRUGT ÆBLER PÅ TRÆ" Monogram, dateret og smukt indrammet.
263975. "OLIEMALING STILL LIFE FRUGT ÆBLER PÅ TRÆ" Monogram, dateret og smukt indrammet.
Lille oliemaleri på pap, i overvejende grønne pastelnuancer naturalistisk malet æblefrugt på træet. Signeret AMP nederst til venstre 07-04-1914, original ramme. Dimensioner: ca. 29 x 39 cm eller 21,5 x 32 cm.